Jaki jest koszt studni głębinowych

Jaki jest koszt studni głębinowych?

Nawet dziś na wielu działkach nie ma możliwości przyłączenia się do sieci wodno-kanalizacyjnej. Czasem jest to bardzo kosztowne. W takim wypadku pozostaje własna studnia. Jej wykopanie zapewni stały dostęp do wody. Sprawdzamy, jaki jest koszt studni głębinowych.

Posiadanie własnej studni ma wiele zalet. To rozwiązanie jest ekonomiczne — dysponowanie swoją wodą pozwala na oszczędności. Nie trzeba płacić rachunków za korzystanie z wodociągów. A przecież w domach wolnostojących wodę wykorzystuje się nie tylko do użytku mieszkańców. Używa się jej do picia, mycia czy prania. Korzysta się z niej także przy pielęgnacji ogrodu — do podlewania ogrodu, rabatek i trawników. Wykopanie studni głębinowej to spory koszt. Inwestuje się raz, a wodę ma się za darmo przez kolejne lata.

Wykopanie studni głębinowej — od czego zależy koszt?

Studnię głębinową wierci się specjalnym wiertłem na sporą głębokość, jak z resztą sama nazwa wskazuje. Zwykle jest to od 12 do 60 metrów. To konieczne, by dotrzeć do poziomu wód gruntowych. Jeśli zależy nam, by woda była zdatna do picia, kopać należy głęboko. To oczywiście będzie wiązało się z większym kosztem studni głębinowej.

Cena uzależniona będzie także od tego, jakie na działce panują warunki gruntowo-wodne. Jeśli woda znajduje się płytko, to koszt budowy studni głębinowej będzie niższy. Jeśli konieczny będzie głębszy odwiert, cena pójdzie w górę.

Jakość wody a koszt studni głębinowej

To, jaki jest koszt studni głębinowej, zależy także od jakości wody. Jeśli nie będzie ona najlepsza, trzeba ją poprawić za pomocą specjalnych filtrów. To przyniesie bardzo dobre efekty. Będzie wiązało się to ostatecznie z wyższą ceną budowy studni.

Jaki jest koszt studni głębinowej w ostateczności?

Jak widać, to zależy od wielu czynników. Najlepiej skontaktować się z firmą wykonującą odwierty i poprosić o indywidualną wycenę. Wówczas koszt budowy zostanie oszacowany na postawie warunków panujących na działce i głębokości studni.

Zapraszamy również do kontaktu i sprawdzenia naszej wizytówki Google.
Call Now Button