Jak sprawdzić głębokość studni głębinowej

Jak sprawdzić głębokość studni głębinowej?

Kopanie studni to czasem konieczność. Niemniej jednak ma wiele zalet. Własna woda jest zdrowa, a przy tym całkowicie darmowa. Płaci się tylko raz, a później korzysta bez żadnych dodatkowych opłat. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie szukać wód podziemnych. Podpowiadamy, jak sprawdzić głębokość studni głębinowej.

Kopanie lub wiercenie w ciemno to słabe rozwiązanie. Jasne, można próbować do skutku, aż znajdzie się wodę. To jednak może kosztować nas wiele pieniędzy i nerwów. Lepiej w inny, znacznie łatwiejszy sposób sprawdzić głębokość studni głębinowej.

Jak sprawdzić głębokość studni głębinowej za pomocą odkrywki glebowej?

To najprostsza i najtańsza metoda na sprawdzenie wysokości wód gruntowych w okolicy domu i działki. Wystarczy wykopać niewielki dół, wystarczy na głębokość 30 cm do maksymalnie 50 cm. Jeśli szybko napełni się wodą, oznacza to że poziom wód podziemnych jest bardzo wysoki. Nie będzie trzeba więc kopać głębokiej studni.

Jak sprawdzić głębokość studni głębinowej za pomocą analizy hydrologicznej?

To specjalne badania, które zleca się firmie. Eksperci z zakresu hydrologii przeprowadzą analizę dotyczącą występowania wód gruntowych. Dzięki temu dowiemy się, na jakiej głębokości one występują, jak głęboko można kopać studnię. Pozwolą też wykluczyć, że działka znajduje się na terenach podmokłych lub zalewowych.

Ta opcja jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu będzie się mieć pewność, gdzie kopać lub wiercić studnię. Bardzo często firmy oferujące takie prace ziemne zajmują się także analizą hydrologiczną.

Zapraszamy również do kontaktu i sprawdzenia naszej wizytówki Google.
Call Now Button