Jak obudować studnie głębinowa?

Jak obudować studnię głębinową?

Samo wykopanie studni to nie wszystko. Trzeba ją jeszcze jakoś ładnie zaaranżować. Odpowiednio zabudowana będzie ozdobą ogrodu i wpasuje się w otoczenie. Można zdecydować się na opcję retro lub pójść w nowoczesność. Podpowiadamy, jak obudować studnię głębinową.

Do wyboru mamy kilka materiałów. Studnię można obudować za pomocą drewna lub cegły. Sprawdzi się też kamień naturalny lub sztuczny. Pod uwagę należy wziąć nie tylko kryteria estetyczne. Ważne jest, by zabudowa studni zabezpieczała ją przed negatywnym działaniem wiatru, wody, śniegu czy niskich temperatur.

Jak obudować studnię głębinową drewnem?

Drewniane obudowy są bardzo dekoracyjne. Mogą być bardziej nowoczesne — jeśli zdecydujemy się np. na obicie w kształcie sześcianu. Większym uznaniem cieszą się jednak gotowe zabudowy w stylu retro. Dodają szyku i sprawiają, że studnia staje się prawdziwą perełką ogrodu.

Drewniana obudowa studni będzie doskonale współgrała z roślinami rosnącymi w ogrodzie. Można do niej dopasować meble ogrodowe. Są też gotowe zabudowy drewniane. W nich nie tylko “schowa” się studnię. Można tam przechowywać też np. narzędzia ogrodowe.

Jak obudować studnię głębinową cegłą lub kamieniem?

Obudowa studni głębinowej za pomocą cegły lub kamieniem sprawdzi się w nowoczesnych ogrodach. Do wyboru mamy różnego rodzaju kamienie lub cegły. Można żonglować kolorami i stylami. Dzięki temu dopasuje się zabudowę do całej aranżacji ogrodu.

Oprócz cegły lub kamienia należy zainwestować też w odpowiedni klej. Dzięki niemu będzie można obudować studnię. W przypadku sztucznych kamieni należy wybrać takie, które będą nadawały się na zewnątrz. Muszą być odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne.

Zapraszamy również do kontaktu i sprawdzenia naszej wizytówki Google.
Call Now Button