Gdzie wiercić studnię głębinową?

Gdzie wiercić studnię głębinową?

Posiadanie własnej wody na działce to dobre rozwiązanie. Pozwala zaoszczędzić na rachunkach. Sprawdzi się, jeśli planujemy mieć rabatki z kwiatami czy warzywami. Przyda się też do napełnienia basenu. Nie wszędzie jednak będzie możliwa taka opcja. Dziś na naszym blogu o tym, gdzie wiercić studnię głębinową.

By mieć własną wodę, a nie z wodociągu, konieczne jest sprawdzenie kilku formalnych kwestii. Warto wiedzieć, co i jak, zanim przejdzie się do wiercenia studni. Takich informacji może też wymagać firma zajmująca się odwiertami.

Gdzie wiercić studnię głębinową? Najważniejsze zasady

Przed decyzją, gdzie wiercić studnię, koniecznie trzeba zapoznać się z mapami hydrologicznymi. Na ich podstawie można znaleźć najlepszą lokalizację dla studni. Odwiert należy wykonać w miejscu z dala od źródeł zanieczyszczeń, np. szamb czy drogi szybkiego ruchu. Koniecznie należy wyliczyć odpowiednią odległość od przydrożnego rowu czy sąsiednich działek. Studnia nie powinna też się znajdować na terenach zalewowych. Wody w razie powodzi mogą zanieczyścić studnię.

Kto pomoże zdecydować, gdzie wiercić studnię głębinową?

O tym, gdzie wiercić studnię może zadecydować hydrotechnik. Taki specjalista oceni parametry hydrogeologiczne i dostępne zasoby wody w danym obszarze. Konsultacja z fachowcem może pomóc w określeniu optymalnej głębokości studni, aby uzyskać odpowiednią wydajność i zapewnić stałe dostawy wody. Wskazanie lokalizacji studni jest bardzo ważne. Firma wykonująca odwierty też z pewnością podpowie, czym kierować się przy wyborze miejsca.

Zapraszamy również do kontaktu i sprawdzenia naszej wizytówki Google.

Call Now Button