Ile czasu trwa wiercenie studni głębinowej?

Ile czasu trwa wiercenie studni głębinowej?

Własna studnia to często wybierane rozwiązanie. Pozwala się uniezależnić od wodociągów. Sprawia, że nie trzeba płacić za korzystanie z wody miejskiej. To bardzo korzystne, jeśli ma się ogród oraz basen. Najpierw jednak taką studnię trzeba mieć. Od czego jednak są specjaliści? Podpowiadamy, ile czasu trwa wiercenie studni głębinowej.

Jeśli mamy pewność, że na naszej działce jest woda i jest zdatna do użytku, to nie ma na co czekać. Po załatwieniu wszystkich formalności można od razu skontaktować się z firmą. Wykona ona wiercenie studni głębinowej. Warto jednak wiedzieć, ile to wszystko potrwa.

Ile czasu trwa wiercenie studni głębinowej?

Formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na wykonanie odwiertu mogą trochę potrwać. Całość może zająć nawet kilka tygodni. Jednak samo wiercenie studni nie jest aż tak czasochłonne. Ten proces zwykle trwa kilka godzin. Co wpływa na to, ile czasu trwa wiercenie studni głębinowej? Przede wszystkim — rodzaj gleby i skał w danym obszarze. Wiercenie na twardszej powierzchni jest trudniejsze niż w miękkiej ziemi. To sprawia, że odwiert trwa dłużej. Obecność piasku, żwiru lub gliny może wpływać na tempo postępu prac.

Co jeszcze wpływa na to, ile czasu trwa wiercenie studni?

Wpływ na długość wiercenia ma również głębokość studni. W zależności od potrzeb i warunków w danym miejscu trzeba dokopać się odpowiednio głęboko. Zatem — im głębsza studnia, tym dłużej może trwać wiercenie. Pod uwagę musimy wziąć też warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg czy ekstremalne temperatury. One także mogą wpływać na tempo wiercenia. Niekorzystna pogoda może sprawić, że prace się opóźnią i wydłużą.

Zapraszamy również do kontaktu i sprawdzenia naszej wizytówki Google.

Call Now Button