Wiercenie studni głębinowych Małopolska

Wiercenie studni głębinowych to proces bardzo złożony z którym należy się dobrze zapoznać przed rozpoczęciem prac. Warto również ustalić koszt wykopania studni oraz zorientować się co jest istotne do jej posiadania.

Beskidwiert Studnie Głębinowe
Beskid Wiert

Studnia głębinowa

Studnia głębinowa to inaczej studnia wiercona czy rurowa. Jest to głęboki otwór o niewielkiej średnicy, który wykonany jest w ziemi i na całej długości zabezpieczony ścianką z rur które tworzą przewód i podnoszą wodę czerpaną z głębin ziemi. Jej pogłębianie może sięgać nawet 10 m w dół. Odwierty studni głębinowych wykonuje się za pomocą urządzenia zwanego wiertnicą. Użytkowanie studni głębinowej jest możliwe dzięki rurze filtracyjnej osłonowej. Pierwsza z nich dociera do warstwy wodonośnej, natomiast kolejna w nią wnika następnie rurę obsypuje się dookoła żwirem, co usprawnia dopływ wody. Studnie wiercone są stosowane do wydobywania wód podziemnych z głęboko umiejscowionych warstw wodnych, które przykryte są gruntem nieprzepuszczalnych.

Studnie głębinowe to obecnie najlepsze rozwiązanie do użytku w gospodarstwach domowych. Zasoby wody w nich się znajdujące są spore, dlatego nie ma problemu z wydajnością studni. Nasza firma beskid wiert wykonała już setki metrów odwiertów studni głębinowych. Wyróżniamy się najlepszej jakości sprzętem oraz fachowym wykonaniem, jeśli szukają Państwo specjalistów, którzy zapewnią Państwu własny dopływ wody to zapraszamy do kontaktu. Wykonujemy studnie m.in. na terenie żywca i Bielska.

Studnia głębinowa

Wiercenie studni głębinowych, na co zwrócić uwagę?

Beskid Wiert Proces Wiercenia

By odwiert studni głębinowej był możliwy, musimy znaleźć miejsce pozbawione kolizji, które umiejscowione jest w odpowiedniej odległości od wszelkich źródeł zanieczyszczeń. W oparciu o przepisy, studnia musi znajdować się w odpowiedniej odległości od granicy działki, szamba, kanalizacji czy rowu przydrożnego.

Kopanie, drążenie czy pogłębianie studni której głębokość przekracza 30m wymaga pozwolenia wodnoprawnego. Jeśli decydujemy się na kopanie studni, musimy pamiętać o tym iż wiąże się to z poniesieniem kosztów projektu, prac geologicznych, opłatach za pozwolenia czy wnioski oraz dokumentacji hydrologicznej.

Wykopanie studni głębinowej najlepiej zlecić sprawdzonej firmie. Obecnie na rynku można znaleźć wiele ofert, jednak należy sprawdzić jej referencje aby mieć gwarancję dobrze wykonanej usługi. Warto zaufać firmom lokalnym, które znają teren oraz posiadają doświadczenie w pracy na danym obszarze. Przy wyborze firmy warto również zapoznać się z jej ofertą oraz cennikiem i sprawdzić co oferuje, czy zakup filtrów oraz dodatkowego sprzętu będzie należał do naszych obowiązków czy zajmą się tym fachowcy. Wszystkie te informacje są niezbędne do prawidłowego wyliczenia kosztów związanych z odwiertami studni głębinowej.

Nasza firma beskid wiert posiada duże doświadczenie w odwiertach studni głębinowych, zapraszamy Państwa do kontaktu  poprzez formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej, w celu uzyskania informacji.

Koszty

Koszty kopania studni głębinowych

Ciężko jest określić cenę wykopania studni bowiem istnieje wiele czynników, które mają na nią wpływ. Głównym z nich są warunki wodno-gruntowe. Im płytsza warstwa wodonośna a jej wydajność większa, tym koszty odwiertu będą niższe. Cena jednak może być większa gdy woda w wykopanej już studni okaże się niezdatna do picia. W takiej sytuacji należy wyposażyć się w specjalne filtry, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Lokalizacja ma również duży wpływ na koszta związane z wykopaniem studni.

Beskid Wiert Przyłącze Wody
Call Now Button